Dlaczego warto zdecydować się na basen zabudowany?

0
639
basen zabudowany
Duży basen ogrodowy posiadający profesjonalne zadaszenie może być eksploatowany również w chłodniejsze miesiące, dzięki czemu może być użytkowany nie tylko w lecie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rodzinny basen to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną zagwarantować sobie nieprzeciętną rozrywkę. Konstrukcje zabudowane mogą być użytkowane znacznie dłużej (do 6, a nawet 12 miesięcy w roku). Ponadto, są one mniej narażone na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz zanieczyszczeń. Sprawia to, że przez długi czas pozostaną w znakomitym stanie. Poniżej przedstawiono najważniejsze zalety omawianego rozwiązania.

Kąpiel w chłodne dni

Duży basen ogrodowy posiadający profesjonalne zadaszenie może być eksploatowany również w chłodniejsze miesiące, dzięki czemu może być użytkowany nie tylko w lecie. Skuteczne ograniczenie utraty ciepła to tylko jedna z wielu zalet. Jest to inwestycja na lata, która z pewnością szybko się zwróci. Taki basen jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt znajdujących się w pobliżu. Nie trzeba więc obawiać się groźnego wypadku, do którego mogłoby dojść przez chwilę nieuwagi.

Dłuższa żywotność basenu

Zabudowany basen ogrodowy zapewnia o wiele wyższą żywotność, niż odkryty. Do wykonywania zadaszenia stosuje się wyłącznie certyfikowane tworzywa, które spełniają szereg rygorystycznych norm oraz standardów. Odporność na promieniowanie UV sprawia, że powierzchnia nie ulegnie odbarwieniu. Nieprzeciętna wytrzymałość oraz niska podatność na uszkodzenia mechaniczne redukuje prawdopodobieństwo uszkodzenia powłok basenowych. To skuteczny sposób na to, aby zminimalizować koszt konserwacji. Eksploatacja basenu rodzinnego stanie się więc o wiele tańsza.

Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Duży basen rodzinny posiadające zadaszenie jest w pełni chroniony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak np. kwaśne deszcze, ujemne temperatury, śnieg. Pompa ciepła o optymalnej mocy i wydajności umożliwia utrzymanie temperatury wody na pożądanym poziomie. Nie trzeba więc obawiać się, że będzie ona za zimna na kąpiel. Znacznym udogodnieniem jest brak konieczności oczekiwania na zagrzanie się wody, tak jak bywa w przypadku modeli odkrytych.

Niższe ryzyko zabrudzenia wody

Zabudowany basen nie jest podatny na zanieczyszczenia, takie jak np. liście, trawa, owady. Dzięki temu znacznie łatwiej jest utrzymać pożądany poziom higieny. Ponadto, można mieć pewność, że woda nie wzbudzi zainteresowania zwierząt znajdujących się w pobliżu kąpieliska m.in. żab, jaszczurek, węży. Nie każdy wie, że poszukują one zbiorników umożliwiających bytowanie. Zadaszona konstrukcja sprawia, że nie musimy tak często wymieniać lub filtrować wody.

Uczciwa cena

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje duży basen z zabudową. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż ostateczny koszt zależy od wielu różnych czynników m.in. powierzchni, rodzaju zastosowanych materiałów, dodatkowych udogodnień. Renomowana firma specjalizująca się w tego typu konstrukcjach z pewnością zaoferuje wstępną wycenę projektu. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych – jest to uczciwe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że zabudowany basen to inwestycja na lata.


Materiał partnera zewnętrznego