Granit czy konglomerat na blat kuchenny?

0
921
granitowy blat kuchenny
Solidny i odporny blat kuchenny to rozwiązanie, które posłuży nam przez długie lata. Jedną z propozycji jest blat kuchenny z granitu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy urządzasz kuchnię, jednym z najistotniejszych elementów jest zakup blatu. Często jest to decyzja ważniejsza niż zakup sprzętów, które zazwyczaj wymieniamy co kilka lat. Blat ma służyć nam nawet przez dekadę, a jeżeli jest dobrej jakości – przez kilkanaście lat. Jaki materiał na blat kuchenny będzie więc najbardziej odpowiedni – granit czy konglomerat? Sprawdźmy!

Blat kuchenny z granitu – charakterystyka

Solidny i odporny blat kuchenny to rozwiązanie, które posłuży nam przez długie lata. Jedną z propozycji jest blat kuchenny z granitu. To wysokiej jakości skała, która wyróżnia się niezwykłymi cechami – jest odporna na zarysowania i pękanie, nie jest nasiąkliwa, a ponadto niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. Właśnie dlatego blaty granitowe wygrywają z innymi kamieniami naturalnymi. Nie należy też zapominać o szerokiej gamie kolorystycznej. Hurtownia granitu RR Granity oferuje ponad 60 różnych wariantów – bez trudu dopasujesz blat kuchenny do planowanego wystroju wnętrza.

Czym wyróżnia się blat kuchenny z konglomeratu?

Konglomerat często nazywany jest kamieniem sztucznym, choć nie do końca jest to prawda. Otóż jest on zbudowany ze zmielonych kamieni naturalnych (np. granitu czy marmuru) i zlepiony za pomocą żywicy poliestrowej albo cementu. Oprócz tego dodawane są do niego różne pigmenty, dzięki którym uzyskuje zachwycające kolory, które bez trudu dopasujesz do swojego wystroju wnętrz. Warto też wiedzieć, że blaty z konglomeratu dostępne są w wariancie matowym oraz błyszczącym, co dodatkowo zwiększa możliwości jego wykorzystania.

Cechy użytkowe blatów kuchennych wykonanych z konglomeratu są podobne do tych granitowych. Poza tym uznawane są za materiał twardy i trwały, stosunkowo lekki, odporny na działanie wysokich temperatur oraz słabo nasiąkliwy. Struktura konglomeratu jest zwarta, przez co zapobiega wnikaniu rozlanych płynów i tworzeniu się plam. Atutem jest też to, że nie wchłania zapachów, więc nie musisz obawiać się, gdy np. położysz na blacie ryby, czosnek czy inne produkty o intensywnej woni. Szeroki wybór konglomeratów odpowiednich na stworzenie blatu kuchennego także znajdziesz w hurtowni RR Granity!

Jeśli właśnie urządzasz kuchnię i poszukujesz wysokiej jakości, trwałego i odpornego blatu kuchennego, rozważ wykonanie go z granitu lub konglomeratu. Oba te rozwiązania mają swoich zwolenników, dlatego warto się rozeznać i wybrać wariant odpowiedni dla siebie.


Materiał partnera zewnętrznego