Jak wybrać lodówkę do swojej kuchni?

0
432
zawartość lodówki
Chłodziarka umożliwia przechowywanie produktów mlecznych, owoców, warzyw i gotowych posiłków w higienicznych warunkach | fot.: materiał partnera

Lodówka to podstawowy sprzęt w kuchni. Bez niej trudno przechowywać świeżą żywność i przedłużać jej trwałość. Dzięki licznym modelom i rozmiarom lodówek bez trudu można dopasować je do wielkości każdej kuchni. Można umieścić je nawet w niewielkich aneksach kuchennych, w których nie zmieści się lodówka wolnostojąca. Sprawdź, jak dopasować chłodziarkę do rozmiarów kuchni i własnych potrzeb.

1. Jak wybrać rozmiar lodówki?

2. Lodówki wolnostojące czy do zabudowy?

3. Dodatkowe funkcje lodówek

Trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez lodówki. Chłodziarka umożliwia przechowywanie produktów mlecznych, owoców, warzyw i gotowych posiłków w higienicznych warunkach. Jak dopasować lodówkę do swoich potrzeb? Sprawdź, jak wybrać najlepszy model dla siebie.

Jak wybrać rozmiar lodówki?

Rozmiar lodówki jest pierwszą kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę przed jej zakupem. Małe lodówki wolnostojące można ustawić pod wolnym blatem zamiast szafki. Duże lodówki wolnostojące są z kolei odpowiedni dla większych rodzin. W razie potrzeby rodzina może zdecydować się na dodatkowy sprzęt do przechowywania żywności. Zamrażarki wolnostojące sprawdzają się, gdy rodzina ma sporo własnych warzyw i owoców z ogrodu, zapasy mięsa i gotowe posiłki do mrożenia.

Lodówki wolnostojące czy do zabudowy?

Wolnostojące lodówki są niedrogie i pasują do większości wnętrz. Można ustawić je w dowolnym miejscu bez zmiany całej zabudowy kuchennej. Wśród nich znajdzie się modne modele lodówek w stylu retro, które wyróżniają się oldschoolowym stylem i ciekawą kolorystyką. Lodówki do zabudowy z kolei świetnie wyglądają w aneksach kuchennych. Pojemność użytkowa zamrażarki i chłodziarki tego typu jest spora, a sam sprzęt nie zaburza aranżacji przestrzeni. W zabudowie może znaleźć się nawet dwudrzwiowa lodówka dla licznej rodziny.

Dodatkowe funkcje lodówek

Przed zakupem lodówki warto przyjrzeć się takim funkcjom jak możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Dzięki niej sprzęt można ustawić w różnych konfiguracjach. Dla wymagających użytkowników polecane są lodówki z kostkarką do lodu. Taka funkcja sprawdza się idealnie do chłodzenia napojów w upalne dni. Przydatna jest też funkcja, która polega na ograniczeniu ryzyka wahań temperatury komory chłodzącej. Alarm otwartych drzwi za pomocą dźwięku informuje, że drzwi nie zostały poprawnie zamknięte. Ponadto warto zwrócić uwagę na szybkie zamrażanie i rozmrażanie, które ułatwiają czyszczenie lodówki i usuwanie nadmiaru lodu z zamrażalnika.

Zapoznaj się z ofertą lodówek na www.sferis.pl