Jak zabezpieczyć mieszkanie na urlop? Postaw na inteligentne rozwiązania!

0
934
smart home zabezpieczenie mieszkania smartfonem
Inteligentne rozwiązania do domu sprawdzają się nie tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy na urlop, ale każdego dnia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do naszych domów i mieszkań, tak też jest z inteligentnymi rozwiązaniami, które doskonale wpisują się w ideę Smart House. Mowa jest oczywiście nie tylko o gadżetach, ale inteligentnych systemach zarządzania domem, dzięki którym są one bezpieczniejsze. Doskonałym czasem na ich wdrożenie, poza remontem, jest przede wszystkim okres przed wyjazdem na urlop. W celu kompleksowej ochrony domu stosuje się nie tylko systemy alarmowe, ale też inne urządzenia maksymalne wykorzystanie możliwości inteligentnego domu, które notabene możemy kontrolować przez aplikację na telefon. Poznajmy zatem nieco bliżej różne rodzaje urządzeń systemu automatyki domowej, dzięki którym żyje się w naszym domu wygodniej i bezpieczniej.

Czym właściwie jest inteligentny dom?

Inteligentny dom, czyli Smart House, jest to system nowoczesnych urządzeń, dzięki którym w mieszkaniu ma nam się żyć wygodniej, bezpieczniej, a przy okazji również taniej, ponieważ często wiąże się to ze zmniejszeniem wysokości rachunków za prąd.

System inteligentnego domu składa się z:

• komponentów funkcjonalnych – są nimi inteligentne czujniki (ruchu, zalania, otwarcia drzwi i okien), gniazdka, ogrzewanie, oświetlenie, kamery, alarmy itp.;

• komponentów sterujących – inteligentne panele, piloty, sterowniki itp.

Wszystkie te urządzenia są ze sobą połączone, a dzięki temu możemy je kontrolować z poziomu urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet. Wystarczy jedynie zainstalować odpowiednią aplikację, za pomocą której możliwe jest ich włączanie i wyłączanie, regulowanie temperatury, sterowanie jasności oświetlenia, przełączania utworów w odtwarzaczu itd. Co więcej, Smart House pozwala na sterowanie sprzętem w domu jak i poza nim, praktycznie z każdego miejsca na Ziemi – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu.

Inteligentny dom i jego produkty z Tuya Smart Life

Urządzanie najwyższej jakości Smart House oferuje sklep z elektroniką https://elty.pl/, które współpracują z aplikacją Tuya Smart Life. Znajdziemy tam takie produkty do inteligentnego domu jak:

• czujnik ruchu,

• czujnik otwarcia drzwi i okien,

• czujniki zalania,

• gniazdka sterowane WiFi,

• kamery WiFi,

• dotykowe włączniki światła,

• ściemniacz światła,

• przekaźniki WiFi,

• syreny alarmowe Tuya.

Dzięki różnorodności urządzeń oferowanych przez sklep z elektroniką Elty jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać możliwości inteligentnego domu. Co więcej, produkty te, dzięki minimalistycznemu designowi, doskonale odnajdują się w każdym wnętrzu.

Inteligentne rozwiązania do domu sprawdzają się nie tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy na urlop, ale każdego dnia. Odpowiednio zabezpieczając nasz dom lub mieszkanie, zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad nim w każdej sytuacji – gdy wychodzimy do pracy, na zakupy czy do znajomych. Instalacja inteligentnych kamer, czujników ruchu i pozostałych urządzeń jest prosta, zaś ich obsługa instrukcyjna. Z tego też względu rozwiązania Smart House stają się coraz popularniejsze.


Materiał partnera zewnętrznego