Sztuka na salony

0
458
widok obraz w salonie
Niewątpliwie obraz, jaki się na ścianie powiesimy, musi nam się podobać. I to właśnie ten aspekt pierwszego wrażenia będzie najważniejszy | fot.: stock.adobe.com

Wiele osób bardzo dużą uwagę przykłada do tego, jak urządzone są wnętrza. Dotyczy to zarówno przestrzeni mieszkalnych, jak i biurowych czy użytkowych. Każdy z elementów w jakiś sposób wpływa na to, jak się czujemy, więc inwestujemy w rzeczy ładne, modne, ponadczasowe. I nic dziwnego, że w pewnym momencie będziemy chcieli powiesić obraz czy grafikę, które całkowicie odmienią przestrzeń. Możliwości jest dużo, bo mamy za sobą wieki rozkwitu sztuki, a także nowoczesne propozycje młodych artystów. W takiej różnorodności można się zachwycić, a portret, pejzaż, impresja czy abstrakcja będą kropką nad „i”. Bardzo ważną kropką.

Jaki obraz kupić?

Po dzieła sztuki na ścianę sięgają i właściciele mieszkań, i specjaliści od aranżacji. Nic dziwnego, ponieważ to wartościowe, oryginalne i piękne dekoracje, które wprowadzają do wnętrza bardzo duży ładunek emocjonalny. Jest też pewnego rodzaju przeżyciem estetycznym. Oczywiście portret na ścianie musi być dobrze wyeksponowany, a tym samym bardzo starannie trzeba przemyśleć, co i jak powiesimy.

Niewątpliwie obraz, jaki się na ścianie powiesimy, musi nam się podobać. I to właśnie ten aspekt pierwszego wrażenia będzie najważniejszy. I może się nawet zdarzyć, że dzieło sztuki tak nas zachwyci, że nawet nie będzie nam przeszkadzać brak miejsca na ścianie. Portret może robić niezwykłe wrażenie, pejzaż często jest najlepszym wprowadzeniem natury do wnętrza kastracyjne kolory i wzory ożywią każdą przestrzeń. Tu można sięgać oczywiście po prace mistrzów i po artystów z młodego pokolenia, bo inwestycja w sztukę to najlepiej wydane pieniądze.

Idealna dekoracja

Portret pięknie się będzie prezentować nad kompletem wypoczynkowym w salonie. To także idealne miejsce na wiejski pejzaż lub coraz modniejsze prezentacje dość mrocznej skandynawskiej natury. Galeria mniejszych prac jest idealnym pomysłem, by nieco rozbić długą ścianę korytarza lub wypełnić przestrzeń nad schodami. W sypialni można się na przykład pokusić o obraz o erotycznym zabarwieniu lub też sentymentalny nico tkliwy obrazek, który będzie idealnym dodatkiem we wnętrzach o klimacie prowansalskim.

Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, by kupować obrazy, które nam się podobają, a nie te, które może są w modzie czy też, jakie dodadzą nam projektant. To właśnie dzieła sztuki najbardziej w domu oddają naszą filozofię życia, estetykę, sposób patrzenia na rzeczywistość. I źle się mieszka w miejscu, które nie współgra z naszą energią. Obraz to cel w sam sobie i musi być związany z potrzebą, a nie towarzyskim obowiązkiem. Dlatego to od ciebie zależy, jaki portret, grafika, abstrakcja będą dopełniać twój dom.

Materiał partnera