Kiedy zdecydować się na biustonosz typu balkonetka?

0
509
bielizna braletka
W biustonoszach balkonetkach miseczki są niemal równe. Równocześnie stanik odsłoni, eksponuje około jedną czwartą piersi | fot.: stock.adobe.com

Każdy krój biustonosza sprawdzi się przy nieco innych piersiach, a także pozwoli uzyskać nieco inne efekty. Jednym z podstawowych typów staników jest balkonetka. To fason, który pozwala na uzyskanie idealnego kształtu biustu.

Jeśli chce się używać balkonetki biustonosze, należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że nie są to produkty uniwersalne. Zatem sprawdzą się przy konkretnych stylizacjach. Należy brać, także pod uwagę, że taki fason nie zawsze będzie idealny dla piersi. Charakterystyczną cechą staników typu balkonetka jest średnie zabudowanie. Podstawowym elementem takiego stanika jest podwyższony mostek. W klasycznych wersjach zakryte są trzy czwarte biustu. Takie modele produkowane są z miękkich materiałów. Natomiast wiele kobiet woli modele usztywniane. Jednak to, czy taka wersja sprawdzi się podczas noszenia, zależy przede wszystkim od kształtu biustu.

Jakie są cechy biustonoszy balkonetek?

Decydując się na balkonetki biustonosze, warto znać cechy użytkowe tego typu stanika. Pozwala to decydować się na znacznie lepiej dopasowane do oczekiwań wersje.

Balkonetki to staniki, które występują w wersjach:

  •             z usztywnianymi miseczkami,
               
  •             półusztywnianymi miseczkami.

W biustonoszach balkonetkach miseczki są niemal równe. Równocześnie stanik odsłoni, eksponuje około jedną czwartą piersi. W ten sposób można uzyskać efekt, który jest porównywalny do tego, który występuje w klasycznych gorsetach. Natomiast idealne walory będą miały takie staniki, które są wykonane z dobrej jakości materiałów. Takie cechują się odpowiednim poziomem rozciągliwości. Równocześnie producenci stosują wysokiej jakości fiszbiny.

Do jakich ubrań balkonetki biustonosze?

Decydując się na określony fason staników, trzeba brać pod uwagę to, do jakich ubrań będą one pasować. Przede wszystkim balkonetki biustonosze nie nadają się do kreacji z dużym dekoltem. Wynika to z tego, że takie wersje staników są znacznie zabudowane. Zatem na taki stanik można decydować się przede wszystkim przy kreacjach z mniejszym dekoltem. Natomiast z reguły takie modele biustonoszy są wykorzystywane do zabudowanych ubrań. Jednak gdy chce się uzyskać podkreślenie biustu w bluzkach czy sukienkach z lekkim wycięciem, wówczas można bez problemu skorzystać z odpowiednio dopasowanych biustonoszy balkonetek. Wybrać można nawet wersje z odpinanymi ramiączkami, które sprawdzą się w kreacjach bez rękawów. Wykorzystanie takich biustonoszy pozwala na podkreślenie linii ramion. Natomiast decydując się na takie modele, warto postawić na takie, które mają taśmy wykonane z silikonu.

Materiał partnera