Oryginalna biżuteria noszona na szyi

0
818
kobieta z chokerem
Chokery modne były w latach 90-tych, a obecnie nastąpił ich powrót w nieco innym wydaniu | fot.: stock.adobe.com

Dopełnieniem każdej stylizacji jest biżuteria. Powinna ona współgrać i być dopasowań do ubrania. Jej rola to eksponowanie kobiecego piękna. Chokery to rodzaj biżuterii, która jest odpowiednia zarówno na co dzień, jak i na uroczyste spotkanie. 

Co to są chokery?

Choker to rodzaj obroży noszonej na szyi albo w jej połowie. Można go dopasować prawie do każdej stylizacji. Chokery modne były w latach 90-tych, a obecnie nastąpił ich powrót w nieco innym wydaniu. Angielska nazwa choker  oznacza duszenie i ma związek ze sposobem noszenia tej biżuterii. W klasycznej wersji jest to obroża wykonana z satynowej wstążki lub aksamitki. Mogą być też zrobione z pereł, posiadać zawieszki lub mieć formę minimalistycznej obręczy. W dalszym ciągu modne są czarne aksamitki zapinane przy samej szyi i  długie rzemyki, które można kilka razy okręcić i zawiązać w kokardkę.

Sposoby noszenia chokerów i ich rodzaje

W zależności od wybranej stylizacji, choker może być mocnym akcentem lub delikatnie ją podkreślać. Jest bardzo duży wybór takiej biżuterii, zarówno wykonanej ze złota lub srebra, jak i z koralików, rzemieni, wstążek i aksamitek.

Delikatny choker wykonany ze złota i noszony blisko szyi jest bardzo kobiecy. Jest to biżuteria uniwersalna. Można go połączyć ze złotym łańcuszkiem lub fantazyjnie zawiązanym rzemieniem. Złote chokery mogą mieć zawieszki z kamieni. Bardzo ładnie będą się prezentować cyrkonie umieszczone równomiernie wokół obróżki.

Chokery pasują zarówno do eleganckich sukienek, jak i do stylizacji typu koszula i jeansy. Biżuteria tego typu wykonana ze srebra i złota może być uzupełniona o bransoletkę i kolczyki utrzymane w tym samym stylu. Złote koła umieszczone na szyi, przegubie i w uszach z pewnością przyciągną uwagę i kobieta nie pozostanie niezauważona. Choker wykonany ze srebra lub złota to świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Jak zrobić choker samodzielnie?

Nie zawsze biżuteria musi być wykonana z metali szlachetnych i drogich kamieni. Bardzo ciekawe, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju będą chokery wykonane samodzielnie. Pierwsza propozycja to zawsze modna czarna aksamitką zawiązana na szyi. Taką ozdobę można nosić wyżej lub niżej. Na aksamitce można umieścić zawieszkę. Może to być perła lub delikatna ozdoba z kryształków Swarovskiego. Choker powinien mieć wygodne zapięcie.

Uwagę będzie przyciągał choker wykonany z koralików. Można je przyszyć do aksamitki lub nawlec na żyłki i dodać zapięcie. Mogą to być drobne, kolorowe koraliki lub szklane, błyszczące w słońcu. Taka ozdoba pasuje zarówno do sukienki, jak i do stylizacji w stylu sportowym. Tworzenie biżuterii to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Materiał partnera