Atrakcje Trójmiasta  – co warto zobaczyć nad polskim morzem?

0
838
molo w Sopocie
Z pewnością Trójmiasto kojarzy nam się przede wszystkim z morzem. Gdy chcemy spokojnie pospacerować z widokiem właśnie na jego wizytówkę, możemy się wybrać na najdłuższe nad morzem Bałtyckim molo w Sopocie | fot.: stock.adobe.com

Szum fal, piasek rozchodzący się pod stopami i delikatny powiew wiatru. Ci, którzy kochają morze, najprawdopodobniej wyobrazili już sobie jak leżą na gorącym od ogrzewanego go słońca piasku, a w oddali słyszą odgłosy mew. Jednak dobrze znanym Trójmiasto to nie tylko piasek i woda, a masa atrakcji i miejsc, które zapamiętamy na długo. Dodatkowo nie trzeba ograniczać się do lata – te miasta są otwarte na turystów przez cały rok.

Na spacer, ale nie koniecznie słysząc szum morza

Z pewnością Trójmiasto kojarzy nam się przede wszystkim z morzem. Gdy chcemy spokojnie pospacerować z widokiem właśnie na jego wizytówkę, możemy się wybrać na najdłuższe nad morzem Bałtyckim molo w Sopocieklify w Gdyni czy molo w Gdańsku – Brzeźnie.

Co jednak, gdy podczas urlopu znudzi się nam codzienna masa innych turystów, lub mamy ochotę zobaczyć coś innego?

Każde z trójmiejskich miast ma w sobie historię, jednak najbardziej widoczna jest ona w Gdańsku. Warto wybrać się na starówkę, na której zarówno popularna ulica Długa, pełna starych kamienic, prezentuje się o każdej porze roku świetnie, jak i pobliskie, mniejsze uliczki są zachowane w przepięknym, starym klimacie. Długi Targ z widokiem na Żurawia i Motławę wprawi wszystkich w osłupienie, a Wyspa Spichrzów pozwoli spojrzeć na miasto z innej perspektywy. W razie napadu głodu nie ma się o co martwić – starówka jest pełna mniejszych i większych restauracji, w których można przekąsić naprawdę smaczne posiłki .

Gdy chcemy zobaczyć miasto z wysokości, tuż obok starówki znajduje się koło widokowe, z którego rozciąga się piękny widok na miasto.

Krzywy domek położony w Sopocie jest niewątpliwie bardzo dziwną, intrygującą, ale jednocześnie przyciągającą do siebie atrakcją. Znalazł się on na liście 50 najdziwniejszych budynków świata, a zobaczenie go niewątpliwie będzie miłym punktem w wycieczce.

Trójmiasto jest także pełne zielonych parków – najpopularniejsze z nich to Park Oliwski w Gdańsku (idealny do sesji zdjęciowych), Park Reagana w Gdańsku, Park Centralny w Gdyni czy Park Północny w Sopocie.

A co w brzydką pogodę?

Trójmiasto słynie z wszelkiego rodzaju muzeów – szczególnie widać to w Gdańsku. Możemy tam spotkać na przykład muzeum związane z chlubą Trójmiasta, czyli Muzeum morskie, ale też znane na całą Polskę Muzeum Narodowe. Dla fanów znanego wszystkim kamienia, zostało również otwarte Muzeum bursztynu. A dla kogoś, kto lubi, lub chciałby poznać polską historię, polecamy Muzeum II wojny światowej, w którym nie ogląda się jedynie eksponatów, a wchodzi się całym swoim duchem w opowieść, która wydarzyła się kilkadziesiąt lat temu.

Zarówno w Gdyni, jak i w Sopocie, możemy odwiedzić muzea specjalizujące się w historii swoich miast.

Dla ciekawych zagadek i niewyjaśnionych zaburzeń wzrokowych, dostępne jest Muzeum iluzji, które bywa naprawdę zaskakujące, nieprzewidywalne i interaktywne.

Polska jest naprawdę piękna. Często potrzeba naprawdę niewiele, by móc ją podziwiać. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest Trójmiasto, i gdy postanowimy, że chcemy zobaczyć coś więcej, niż tylko morze, wybierzmy atrakcje Trójmiasta, możemy zyskać nie tylko widoki, ale również piękne wspomnienia.

OLI