Kilka powodów, dlaczego tak łatwo zakochać się we Florencji

0
5720
Florencja Włochy
Spacer wzdłuż rzeki w wielu miastach to wspaniałe przeżycie, ale nadbrzeże we Florencji ma w sobie eteryczną jakość, nadając klimat całemu miastu-można powiedzieć, że rzeka Arno wznieca życie we Florencję | fot.: Fotolia

Florencja we Włoszech to malownicze miasto, które okrzyknięto miejscem narodzin renesansu. Z całym historycznym centrum miasta uznanym za światowe dziedzictwo UNESCO – nie wspominając o metropolii wypełnionej osobliwymi i romantycznymi ukrytymi miejscami, które czekają na odkrycie – ten toskański raj jest głównym celem podróży wielu turystów, którzy zmierzają do Włoch. Oto lista powodów, dla których tak łatwo zakochujemy się w tym nietuzinkowym mieście.

Klimat nad rzeką Arno

Spacer wzdłuż rzeki w wielu miastach to wspaniałe przeżycie, ale nadbrzeże we Florencji ma w sobie eteryczną jakość, nadając klimat całemu miastu-można powiedzieć, że rzeka Arno wznieca życie we Florencję. Mosty są wspaniałe w dzień oraz w nocy, a światło słoneczne nigdy nie trafia w nie tak samo, więc odwiedzanie ich w różnych godzinach zawsze sprawia, że zdjęcia są zawsze wyjątkowe. Ponte Vecchio to najpopularniejszy most, ale prawdziwa zabawa leży wzdłuż innych, mniej turystycznych mostów. Bądź jak miejscowi, weź ze sobą butelkę wina, przekąski i po zmroku usiądź z przyjaciółmi na Ponte alle Grazie i cieszyć się wspaniałym widokiem. Dla spokojniejszego spaceru można wędrować po Ponte Santa Trinita lub Ponte alla Carraia.

Sztuka, historia i architektura

Florencja jest rajem dla miłośników sztuki i historii. Między innymi dzięki Galerii Uffizi, w której znajdują się jedne z najbardziej spektakularnych dzieł włoskiego renesansu. Koniecznie trzeba zobaczyć również rzeźbę Dawida Michała Anioła (w pobliskiej Galerii dell’Accademia di Firenze) i katedrę Duomo ze słynną kopułą Brunelleschiego. Tak naprawdę, to całe miasto jest dziełem sztuki, więc nawet nie trzeba stawiać stopy w muzeum lub galerii, aby zanurzyć się w chwale włoskiego renesansu. Ci, którzy uwielbiają urocze detale, zakochają się w uliczkach z kostki brukowej, misternie zaprojektowanych fontannach, posągach na każdym rogu i rozklekotanych dachach przykrytych strzechą oraz w kolorowych okiennicach lokalnych domów.

Toskańska wieś

Wizyta w małych wioskach na wzgórzach Toskanii to idealna wycieczka. Średniowieczne miasta, takie jak Lucca i Siena, są w zasięgu ręki, podobnie jak większe miasta, takie jak Piza i Genua-nawet Bolonia znajduje się zaledwie 90 minut od Florencji. Jeśli nie chcesz wynajmować samochodu, istnieje kilka zorganizowanych wycieczek, które pomogą wydostać się z miasta na dzień lub dwa. Zawsze można także wsiąść do pociągów, które są szczególnie łatwe w użyciu we Włoszech i spranie dostać się w podmiejskie tereny.

Zakupy

Być może Florencja nie jest modną przystanią taką jak Mediolan, to nie potrzeba długiego pobytu w mieście, aby zorientować się, że miasto wciąż jest pełne mody i stylu. Florencja jest domem dla każdego możliwego ekskluzywnego sklepu z modą, który istnieje, jak również muzeów poświęconych Gucci i Ferragamo. Miasto jest także domem dla wysokiej jakości i niedrogich produktów skórzanych.

Powodów, dla których możemy zakochać się we Florencji, jest naprawdę wiele, dlatego nie ma sensu zwlekać tylko jeszcze na tych wakacjach zdecydować się na podróż do jednego z najbardziej bajkowych miejsc przepięknej Toskanii.


PKŁ