Letni weekend w Warszawie – co robić?

0
1111
Kobieta z laptopem w parku

Ciepłe wakacyjne dni można spędzić w stolicy w bardzo ciekawy i przyjemny sposób. Warto wybrać się na jedną z nadwiślańskich plaż, które w sezonie są dużą atrakcją. Można również wykorzystać piękną pogodę na zorganizowanie wycieczki po punktach i tarasach widokowych. Dobrym pomysłem na relaks jest też spacer, np. do Łazienek Królewskich, gdzie odbywają się recitale fortepianowe na żywo.

Warszawa jako cel wycieczki

Osoby spoza stolicy, które planują spędzić tu wakacyjny weekend przed przyjazdem muszą zarezerwować nocleg. Apartamenty i noclegi w Warszawie w ścisłym centrum to zdecydowanie najlepszy wybór. Dzięki takiej lokalizacji wszystkie najciekawsze atrakcje są w zasięgu, a do dalej położonych miejsc bez problemu dociera się np. komunikacją miejską.

Atrakcje nadwiślańskich plaż

Do najpopularniejszych plaż warszawskich należą: Poniatówka, plaża na płycie Desantu oraz plaża praska. Są to miejsca zdecydowanie najchętniej odwiedzane zarówno przez turystów, jak i tubylców. Oprócz tego, że można na nich po prostu odpocząć, wylegując się na kocu lub leżaku (który można wypożyczyć) do dyspozycji plażowiczów są również boiska do siatkówki plażowej, znajdujące się nieopodal stacje Veturilo, place zabaw oraz wiele różnego typu wydarzeń kulturalnych, w których udział często jest darmowy. Do najciekawszych plażowych eventów należą: kino „pod chmurką”, spektakle teatralne, pikniki, festiwale foodtrucków oraz wieczorne imprezy i koncerty.

Letnie spacery po Warszawie

Lato to zdecydowanie jedna z najlepszych pór roku na wybranie spacerów na formę rekreacji. Przy sprzyjającej aurze z przyjemnością zwiedza się punkty widokowe, szczególnie warte polecenia są miejsca takie, jak:

  • ogrody na dachu BUW, przy ulicy Dobrej 56/66, rozpościera się z nich wspaniały widok na różne strony Warszawy.
  • XXX. piętro Pałacu Kultury i Nauki, taras widokowy jest czynny codziennie w godz 9:00-18:00 , natomiast w sezonie wiosenno-letnim, od maja do końca sierpnia istnieje też możliwość zobaczenia nocnej panoramy stolicy: od niedzieli do czwartku w godzinach do godziny 20:00, natomiast w weekendy do godziny 23:30.
  • Kopiec Powstania Warszawskiego przy ulicy Batyckiej, jest sztucznie utworzonym wzniesieniem na Mokotowie, znajduje się na nim pomnik – Znak Polski Walczącej.
  • Ogród Górny na tyłach Zamku Królewskiego przy placu Zamkowym 4, gdzie można podziwiać widok na Wisłę, prawobrzeżną Warszawę oraz pięknych ogrodów i fontann.
  • Dach Centrum Nauki Kopernik, znajdujący się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Zwiedzający mają do dyspozycji ogród, w którym jest przestrzeń spacerowa oraz miejsce z widokiem na Powiśle m.in. na most Świętokrzyski, Stadion Narodowy oraz Wisłę.
  • Gnojna Góra obok Starego Miasta przy ulicy Brzozowej to najlepsze miejsce do podziwiania prawego brzegu miasta oraz Wisły.
  • Wieża w Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska) ma zaledwie 32 metry wysokości, ale doskonale z niej widać panoramę Śródmieścia i Woli.