Święta w ciepłych krajach – gdzie warto polecieć?

0
520
święta na bahamach
Gdzie warto udać się na Święta Bożego Narodzenia, by móc cieszyć się wspaniałą pogodą i piękną scenerią? | fot.: stock.adobe.com


Święta Bożego Narodzenia to idealny czas na wyrwanie się z kraju, który pogrąża się w coraz większym mrozie. Alternatywne święta w ciepłych krajach to realizacja marzeń każdego, kto niezbyt entuzjastycznie podchodzą do niskich temperatur i konieczności zakładania na siebie miliona warstw przed każdym wyjściem z domu. Gdzie warto udać się na Święta Bożego Narodzenia, by móc cieszyć się wspaniałą pogodą i piękną scenerią?

Kierunek Bahamy

Archipelag Bahamów składa się tak naprawdę z około siedmiuset wysp. Spektrum możliwości jest wobec tego dosyć obszerne. Nawet zimą można tutaj delektować się temperaturą powyżej 25 stopni. Jedną z najpopularniejszych wysp należących do archipelagu to Long Island. Dla entuzjastów rajskich scenerii będzie doskonałym wyborem. To jedno z tych miejsc, w których lazurowa woda, pochylone palmy i jasne piaski są czymś naturalnym. Również w obrębie Bahamów znajduje się słynna Pig Beach. Dziewicza rajska wyspa, której główną atrakcją jest obecność dzikich świń. To przypuszczalnie jedyne miejsce na świecie, w którym można delektować się ciepłą lazurową wodą tuż obok bajecznych łaciatych świń, które są wizytówką wyspy i jedną z największych atrakcji tego miejsca.

Tajlandia na Boże Narodzenie

Poszukując idealnego miejsca na spędzenie świąt Bożego Narodzenia w zupełnie innych okolicznościach niż do tej pory, warto zastanowić się nad Tajlandią. To niezwykle intrygujący kraj i przy okazji jedno z najczęściej wybieranych destynacji przez turystów z całego świata. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ odliczając koszty przelotu, Tajlandia jest niezwykle tanim krajem. Dosyć ciekawym rozwiązaniem będzie spędzeniu magicznych chwil na wyspie Phuket znajdującej się na Morzu Andamańskim. To największa wyspa Tajlandii, ale jednocześnie jedna z najpiękniejszych. Temperatura w sezonie jesienno-zimowym zawsze przekracza dwadzieścia stopni. Co więcej, to miejsce, w którym niemal zawsze świeci słońce. Najsłynniejszą plażą jest Patong. To wyjątkowo mocno uczęszczany ośrodek turystyczny, choć bez problemu znajdziemy w pobliżu plaże, na których nie będzie tłoczno. Święta w rajskiej scenerii to fantastyczny pomysł. W tym wypadku do dyspozycji mamy również przepyszną tajską kuchnię, która z powodzeniem będzie mogła zastąpić wigilijne potrawy.

Święta w Izraelu?

Biorąc pod uwagę wszechobecne słońce i temperaturę, można śmiało rzec, że Izrael to doskonała destynacja dla osób poszukujących ciepłego zakątka w okresie świątecznym. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ceny w Izraelu bywają zatrważające, aczkolwiek Tel-Awiw jest jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić bez względu na wszystko. Miasto jest niezwykle nowoczesne, aczkolwiek można dostrzec również tutaj ortodoksyjnych Żydów. To miasto jest prawdziwym kulturowym tyglem, który na każdym kroku zaskakuje. Święta Bożego Narodzenia w Izraelu to gwarancja pięknej pogody, ale również wspaniała przygoda i możliwość bliższego poznania tego niezwykle intrygującego państwa. To również sposobność skosztowania pysznej kuchni Izraelczyków!

AST