Teneryfa i Majorka jako idealne miejsca na późny, jesienny urlop

0
580
Teneryfa 2020
Pogoda na Teneryfie jest w miarę stała przez cały rok, jednocześnie należy pamiętać o tym, że występują duże różnice pogodowe pomiędzy rejonami | fot.: stock.adobe.com

W Polsce jest wiele osób, które nie mogą sobie pozwolić na to, żeby pojechać na urlop w miesiącach wakacyjnych. Stoją za tym różne wzlędy, najczęściej zawodowe i prywatne. Nie oznacza to jednak, że jesienią nie można odbyć udanego urlopu. Doskonałym pomysłem będzie wybranie takich kierunków jak Teneryfa i Majorka.

Teneryfa

Teneryfa to to wyspa należąca do Hiszpanii. Można tutaj podziwiać piękne rośliny i wyjątkowe zwierzęta, takie jak zwinne jaszczurki oraz kukaracza czyli karaczany. Ciekawostką jest także fakt, że na ulicy często usłyszymy dźwięk klaksonów, bo w ten właśnie sposób mieszkańcy wyspy lubią pozdrawiać siebie nawzajem oraz turystów. Warunki pogodowe jesienią na teneryfie są idealne do tego, aby spędzić tam udany urlop. Co ciekawe, obecnie wiele osób przybywa na Teneryfę na dłużej, by zgodnie z obecnymi trendami odbyć tam workation czyli połączenie pracy z wakacjami. Sprawdza się to doskonale, jeśli ktoś wykonuje pracę zdalną. Pogoda na Teneryfie jest w miarę stała przez cały rok, jednocześnie należy pamiętać o tym, że występują duże różnice pogodowe pomiędzy rejonami. Teneryfa to przede wszystkim przepiękne widoki. Warto też wybrać się do części północnej tej wyspy aby pozwiedzać. Jest tam bujna zieleń i bardzo czyste powietrze. Z kolei turyści, którzy chcą się przede wszystkim wygrzać, powinni wybierać południowe rejony Teneryfy. Godna polecenia jest oczywiście także lokalna kuchnia. Jeśli chodzi o rzeczy, które wyróżniają Teneryfę to warto wymienić aloes, owoce kaktusa i banany, które ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie są dostępne w Unii Europejskiej. 

Majorka

Majorka
Do jesiennego przyjazdu na Majorkę zachęcają także atrakcyjne ceny, które są odrobinę niższe niż w wysokim sezonie | fot.: stock.adobe.com

W okresie jesiennym temperatury na Majorce kształtują się w przedziale od dwudziestu pięciu do trzydziestu stopni Celsjusza. Choć Majorka kojarzy się głównie z plażami to jest to wyspa dużych kontrastów, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie, również jesienią. W tym czasie szczególnie popularne są wycieczki piesze po górach i wzdłuż wybrzeży. Dostępne są przepiękne szlaki o różnym stopniu trudności. Niektóre szklaki prowadzą na przykład przez ogrody oliwne. Przepiękne trasy czekają także na rowerzystów. Z całą pewnością warto zwiedzać także urokliwe miasteczka znajdujące się na wyspie. Są w nich organizowane targi, na których można niedrogo nabyć doskonałe lokalne produkty. Ponadto są tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak na przykład windsurfing. Nie brakuje tutaj również pól golfowych. Do jesiennego przyjazdu na Majorkę zachęcają także atrakcyjne ceny, które są odrobinę niższe niż w wysokim sezonie. W październiku i listopadzie na Majorce można się opalać oraz kąpać, bo temperatura wody wynosi około 20 stopni. 

Zarówno Majorka jak i Teneryfa zachęcają do przyjazdu tym, że da się tam realizować wiele różnych aktywności. Można być na plaży, zwiedzać, uprawiać turystykę aktywną. Wielką atrakcją Teneryfy są niesamowite czarne plaże z czarnym błyszczącym piaskiem. Obydwie lokalizację a więc Teneryfa i Majorka będą więc idealnym miejscem na jesienny urlop pełen przyjemności.

AMU