Zagraniczne podróże- dlaczego włoskie miasto Bari zyskuje na popularności wśród turystów?

0
1155
bari Włochy
Bari jest największym miastem nad Adriatykiem, a co za tym idzie niezwykle istotnym ośrodkiem handlowym, przemysłowym oraz kulturalnym | fot.: stock.adobe.com

Bari, to gmina oraz miasto leżące w południowych Włoszech nad samym Adriatykiem. Liczy sobie ono niespełna 320 tysięcy mieszkańców. Natomiast całą gminę zamieszkuje około 1,5 miliona mieszkańców. Miasto stanowi stolicę prowincji o tej samej nazwie, a także regionu całego regionu Apulia.

Mocne strony Bari

Bari jest największym miastem nad Adriatykiem, a co za tym idzie niezwykle istotnym ośrodkiem handlowym, przemysłowym oraz kulturalnym. W mieście znajduję się także ogromny port utrzymujący stałe połączenia promowe z europejskimi państwami, takimi jak na przykład Czarnogóra, Chorwacja, czy Grecja. Rozwinięta infrastruktura miasta jest jednym z czynników sprawiających, iż obszar ten jest niezwykle przyjazny dla turystów.

Świetne połączenia lotnicze z Polską, bezpośrednie oraz w dobrej cenie stanowią niezwykłe uproszczenie dla osób, które planują wybrać się w te strony świata. Do Bari polecimy obecnie z wielu Polskich miast, między innymi z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, czy Gdańska, a sam przelot zajmuje tylko nieco ponad 3 godziny. Na miejscu również nie trzeba martwić się o transport. Region jest okraszony znakomitą siecią kolei, co stanowi kolejne udogodnienie dla potencjalnych turystów. Dla osób o nieco mniejszym budżecie wakacyjnym dobrą środkiem transportu mogą okazać się busy miejskie, które są najtańszą opcją, ale co za tym idzie też najmniej komfortową. Mocnym argumentem na plus jest również bogata historia regionu, a także liczne zabytki. Bari jest otwarte na turystów przez cały rok. Zależnie od tego, czego oczekujemy można wybrać się tam w różnych porach roku i nigdy nie będziemy się nudzić.

Co warto odwiedzić i zobaczyć w Bari?

Jednym z tak zwanych miejsc „must be” w naszym planie zwiedzania jest piękna i urokliwa starówka miasta Citta Vecchia, na którym do teraz mieści się targ, gdzie można zaopatrzyć się we włoskie produkty. Kolejnym punktem na liście powinien być słynny zamek Castello Svevo di Bari. Warto odwiedzić również Bazylikę św. Mikołaja, która wbrew pozorom sprawia majestatyczne wrażenie. Jest ona jednym z najcenniejszych zabytków romańskich we Włoszech. Ciekawostka jest także to, iż pochowana została tam Bona Sforza, polska królowa. Bari może też urzec odwiedzających kulinarnie. Można tu bowiem skosztować charakterystycznych dla regionu potrwa jak popizze, są to kulki z mąki pszennej smażone na oleju. Kolejnym z przysmaków jest calzone di cipolla, czyli cebulowe ciasto. Na pewno każdy smakosz znajdzie tu coś dla swojego podniebienia. Podczas spacerowania po okolicy warto przejść się ulicą Corso Vittorio Emanuele II. Jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta. Przy owej ulicy stoi wiele starych kamienic, zabytkowych kościołów, a także klimatycznych włoskich restauracji.

Podsumowując, Bari jest idealnym miejscem na dłuższe wakacje, ale i na krótki weekendowy wypad. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od budżetu oraz oczekiwań. Jest to miejsce przepełnione prawdziwą włoską atmosferą, a jednocześnie rozwinięte i przyjazne turystom.

Wszędzie bez problemu powinniśmy dostać się komunikacją miejską. Te wszystkie aspekty sprawiają, że region ten jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów, a dla wielu zapewne staje się stałym punktem w wakacyjnym harmonogramie.

APO