„Must have” produktów, które koniecznie musisz spróbować na Ukrainie

0
845
kwas chlebowy
Kwas chlebowy oprócz wielu walorów smakowych, skutecznie gasi pragnienie oraz wyróżnia się prozdrowotnymi właściwościami | fot.: materiał partnera

Każda podróż jest okazją do tego, by doświadczać nowych smaków i poznawać nowe produkty. Otwórz się na nieznane i zobacz, co warto absolutnie trzeba chociaż skosztować będąc za wschodnią granicą. Oto ranking smakołyków prosto z Ukrainy.

Kwas chlebowy – pij na zdrowie!

Kwas chlebowy uzyskuje się w procesie fermentacji napoju z chleba. Od XVI wieku jest uznawany za napój narodowy na Ukrainie oraz w Rosji. W Polsce ogromną popularność zdobył za czasów Władysława Jagiełły, gdy zainteresowanie jego piciem pojawiło się również w kręgach polskiej szlachty. Kwas chlebowy oprócz wielu walorów smakowych, skutecznie gasi pragnienie oraz wyróżnia się prozdrowotnymi właściwościami. Powszechnie stosuje się go w celu pozbycia się nadkwasoty. Jako, że kwas chlebowy jest uznawany za naturalny probiotyk, wykorzystuje się go także aby wspomóc trawienie.

Słonina – zna ją każda ukraińska dziecina!

Ukraina to kraj, który jest znany ze słoniny pod różnymi – czasem najbardziej ekstremalnymi – postaciami, jak np. słonina w czekoladzie czy słonina marynowana. Wielu obcokrajowców kiedy mają okazję spróbować tego przysmaku w różnych odmianach, jest zdziwionych szeregiem opcji, które oferuje ukraińska kuchnia. Na Ukrainie o słoninie śpiewa się piosenki, a także stawia muzea i pomniki. Stanowi ona wspaniałą przekąskę oraz przegryzkę podczas picia ulubionych trunków.

Słodycze Roshen – ukraińska marka, wysoka jakość

Jeżeli zapytałbyś przypadkową osobę z jakich słodyczy znana jest Ukraina, w odpowiedzi najprawdopodobniej usłyszałbyś, że tych marki Roshen. Słodycze Roshen przebojem weszły na ukraiński rynek jeszcze w latach 90., a następnie podbiły również inne kraje. Nic dziwnego, czekolady, batoniki, galaretki, karmelki i cukierki oraz inne słodkości pochodzące prosto z fabryki prezydenta Petra Poroszenki, to produkty najwyższej jakości. Nieprzypadkowo o słodyczach tej marki mówi się, że staranne wykonanie idzie w parze z niepowtarzalnym smakiem. Jeżeli więc chcesz spróbować prawdziwych ukraińskich słodyczy, te marki Roshen są doskonałym wyborem.

Marynowane warzywa – przekąski, które podbiją Twoje serce

Oprócz słoniny, słodyczy Roshen czy kwasu chlebowego w ukraińskim menu nie może zabraknąć oczywiście marynowanych warzyw. Ukraińcy wręcz słyną z tego, że potrafią zamarynować każdy przysmak. Będąc na Ukrainie lub korzystając z usług sklepu sprzedającego oryginalną ukraińską żywność, sięgnij po takie przysmaki jak marynowane pomidory czy marynowana papryka. Twoje kubki smakowe wręcz oszaleją.

Ukraina słynie z wielu smacznych potraw. To tylko niektóre propozycje przysmaków, które warto spróbować zgłębiając tajemnice ukraińskiej kuchni.

Materiał partnera