Smartfon z myślą o bajecznych zdjęciach – na co zwrócić uwagę? Jakie modele oferują dobre aparaty?

0
867
Zdjęcie smartfonem
Dziś nie potrzeba już kupować aparatu fotograficznego, wiele telefonów posiada naprawdę zaawansowane możliwości dotyczące robienia zdjęć | fot.: StockAdobe.com

W dzisiejszych czasach, smartfony to bardzo zaawansowane sprzęty. Nie służą one tylko do dzwonienia i wysłania wiadomości, ale przede wszystkim posiadają mnóstwo użytecznych funkcji. Dzięki niemu można łatwo serfować po Internecie, słuchać muzyki, grać w gry, korzystać z szeregu aplikacji, a także wykonywać wspaniałe zdjęcia. Dziś nie potrzeba już kupować aparatu fotograficznego, wiele telefonów posiada naprawdę zaawansowane możliwości dotyczące robienia zdjęć. 

Jakie możliwości fotograficzne proponują nowoczesne smartfony?

Przede wszystkim warto pamiętać, że dobry smartfon, który jest przeznaczony do robienia zdjęć musi działać szybko i płynnie. Oczywiście niebagatelne znaczenie, mają dane techniczne dotyczące aparatów. Dzisiejsze sprzęty, są o wiele bardziej zaawansowane niż smartfony, które były dostępne jeszcze nie tak dawno temu. Wielu producentów, stawia na zastosowanie w swoich sprzętach kilku kamer. Wprawdzie nie wpływa to bezpośrednio na jakoś zdjęć, ale może zwiększyć funkcjonalność aparatu. Bardzo ważne jest stabilizowanie obrazu. Dzięki tej funkcji, można wykonywać zdjęcia w złym oświetleniu lub w ruchu, w dużo większej jakości. W epoce selfi, znaczenie ma także aparat z tyłu, który odpowiada za robienie tzw. zdjęć z ręki.

Warto pamiętać, że niektóre modele, nie mają możliwości zastosowania karty SD, dlatego trzeba zwrócić uwagę na ich pamięć, aby w ogóle były w stanie pomieścić wymagane pliki zdjęciowe.

Modele smartfonów, które proponują najlepsze aparaty

Wato zwrócić uwagę na smartfon Xiamoi Mi 9T i Mi 9T Pro. Oba modela, robią bardzo dobre zdjęcia i pozwalają na nagrywanie dobrych jakościowo filmów 4K. Wyświetlacz ma 6,4 cala i rozdzielczość 2340 x 1080 px. Aparat tylko ma 48 Mpx. Ponadto niewątpliwą zaletą tego smartfona, jak i wszystkich urządzeń firmy Xiaomi, jest bardzo atrakcyjna cena w stosunku do jakości.

Kolejnym ciekawym modelem jest Samsung Galaxy Note 10. Na wstępie warto zaznaczyć, że jest on drogi. Jednak istnieje wiele cech, które świadczą o tym, że cena ta jest adekwatna. Sam smartfon prezentuje się bardzo elegancko i stylowo. Posiada on podwójny zoom optyczny, aparat 16 + 12 + 12 Mpx. Wyświetlacz ma 6,3 cala i rozdzielczość 2280 x 1080 px. Największą zaletą, jest opcja filmowania, z dużą stabilnością, płynnym obrazem, bez efektu wstrząsów. Można nagrać, bardzo dobre jakościowo filmy, podczas chodzenia czy biegania.

W zestawieniu najlepszym smartfonów do robienia zdjęć nie może zabraknąć iPhone. Model Apple iPhone 11 Pro jest bardzo drogi. Posiada on z tyłu trzy aparaty 12 + 12 + 12 Mpx. Jego wyświetlacz ma 5,8 cali i rozdzielczość 2436 x 1125 px. Filmy nagrywane przez iPhone są bardzo piękne, zwłaszcza jeśli chodzi o kolory i płynność.

Najlepszy aparat to taki, który można mieć cały czas przy sobie. Dlatego, jeśli chcemy kupić aparat do wykonywania zdjęć amatorskich, z pewnością warto zainwestować w smartfona z dobrym aparatem.

AKU