4 korzyści z używania bazy pod cienie

0
568
baza pod cienie
Stosowanie brokatów i niektórych cieni sypkich bez użycia bazy byłoby niemożliwe| fot.: stock.adobe.com

Baza pod cienie jest kosmetykiem często niedocenianym. Choć dzisiejsze cienie do oczu mają coraz trwalsze i efektywniejsze formuły, baza nadal jest kosmetykiem niezastąpionym w makijażu, zwiększającym jego trwałość i nie tylko. Sprawdź, dlaczego i kiedy warto stosować bazy pod cienie.

1. Baza pod cienie zwiększa trwałość makijażu

To jedna z najważniejszych zalet baz pod cienie. Ich formuły są tak opracowane, by makijaż oczu był trwały i wyglądał świeżo przez wiele godzin po aplikacji. Sam cień, położony na powiekę bez bazy, nawet jeśli jest bardzo dobrej jakości, pod wpływem naturalnego funkcjonowania skóry i wpływu czynników zewnętrznych, ściera się lekko lub zbiera w załamaniach powieki. Baza pod cienie sprawia, że jest on na swoim miejscu i pozostaje w swoim kolorze.

2. Baza pod cienie zapobiega osypywaniu się cieni

Osypywanie się cieni to jeden z największych problemów makijażowych. Dobrej jakości cienie zmniejszają co prawda to ryzyko, jednak tylko baza jest w stanie zapewnić trwałość makijażu, co pozwala uniknąć nieestetycznego efektu rozmazanych pod oczami cieni.

3. Baza pod cienie utrzymuje cień na swoim miejscu

Nie tylko kobiety mające opadające powieki zmagają się z problemem zbierania się cieni w załamaniach skóry. Cienie, położone bez bazy, zbierają się głównie na załamaniu górnej powieki, tworząc nieestetyczne grudki, które z pewnością nie dodają urody makijażowi. Bazy pod cienie niwelują ten efekt, utrzymując cienie na swoim miejscu przez wiele godzin.

4. Baza pod cienie umożliwia stosowanie brokatów i sypkich cieni

Stosowanie brokatów i niektórych cieni sypkich bez użycia bazy byłoby niemożliwe. Dotyczy to zwłaszcza modnych i efektownych brokatów, które same w sobie nie utrzymałyby się na powiece. Warto pamiętać, by do ich aplikacji wybierać specjalne bazy do cieni brokatowych, które mają wzmocnioną formułę, wiążącą brokat i utrzymującą go na właściwym miejscu. Takie bazy można znaleźć też pod nazwą „klej do brokatów”.

Najlepsze bazy pod makijaż cechuje coś jeszcze. Nie tylko spełniają swoją podstawową funkcję, ale także pielęgnują skórę powiek, dzięki zawartości naturalnych składników odżywczych. Są to oleje roślinne i masła, które nawilżają skórę, chronią jej strukturę i zapewniają odpowiednie odżywienie. Dzięki temu skóra jest mniej narażona nie tylko na działanie cieni, ale także czynników zewnętrznych.

Kupując bazę, zwróć uwagę na jej przeznaczenie. Niektóre z nich są dedykowane cieniom sypkim, inne brokatowym czy prasowanym. I ciesz się trwałością swojego makijażu oka. 

Materiał partnera