Co zrobić, aby mieć zawsze piękne dłonie?

0
1258
kobieta z zadbanymi paznokciami i dłońmi trzymająca różę w dłoniach
Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że manicure klasyczny to przede wszystkim zadbanie o pielęgnację skóry dłoni i paznokci | fot.: stock.adobe.com

Każda kobieta lubi mieć zadbane, estetyczne dłonie, którymi będzie w stanie pochwalić się w towarzystwie. Dzięki codziennej, odpowiedniej higienie i pamięci o kilku zasadach można to osiągnąć, nie ponosząc kosztów. Jednakże nie zawsze mamy czas na tani manicure, jakiego potrzebujemy, dlatego warto skusić się na wizytę w profesjonalnym salonie, który zajmie się naszymi dłońmi, tworząc na paznokciach doskonałe dzieło estetyczne.

Na czym polega wykonanie klasycznego manicure

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że manicure klasyczny to przede wszystkim zadbanie o pielęgnację skóry dłoni i paznokci. Nałożenie koloru jest zwieńczeniem całego procesu, a nie jego głównym elementem. Udając się do profesjonalisty, szybko zorientujemy się, że na początku zawsze zajmie się on oczyszczeniem i zmiękczeniem skóry dłoni, a dopiero później nastąpi nadanie kształtów płytkom paznokci i nałożenie na nie koloru wybraną przez nas metodą. Wyjątkowo ważny jest wybór takiej metody na początku, gdyż pierwszy etap manicure może być wykonany odrobinę inaczej, jeśli zdecydujemy się na inną metodę barwienia płytek paznokci.

Istotne jest, aby przed rozpoczęciem zabiegu porozmawiać o swoich oczekiwaniach względem niego, aby uniknąć rozczarowania na koniec. Długość paznokci, ich kształt oraz kolor lakieru i metoda jego nakładania zależą od indywidualnych preferencji, dlatego warto poruszyć ten temat, aby podczas zabiegu móc się po prostu zrelaksować.

Przykłady metod malowania paznokcia

Po wstępnej rozmowie i ostatecznym wyborze metody malowania naszych paznokci oddajemy się w ręce profesjonalistki, która zrobi wszystko, aby nasze dłonie wyglądały na końcu naprawdę pięknie. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat takich usług w stolicy, wystarczy wejść na stronę wybranego gabinetu oferującego manicure w Warszawie.
Po etapie pielęgnacyjnym następuje malowanie, które może być wykonane metodami:

  • tradycyjną,
  • hybrydową,
  • żelową,
  • akrylową,
  • zakładania tipsów.

Każdy z tych zabiegów będzie różnił się między sobą nie tylko sposobem nałożenia koloru, ale również jego trwałością i ostatecznym połyskiem. Jeśli nie interesuje nas nadawanie barwy płytkom paznokcia, ale chcemy, aby efekt był widoczny i dosyć trwały, warto zdecydować się na rewolucyjny manicure japoński, który pozwoli na odbudowanie płytki paznokci, na przykład po długotrwałym stosowaniu metody hybrydowej.


Materiał partnera zewnętrznego