Czy młoda skóra potrzebuje serum?

0
844
serum do twarzy
Młoda skóra do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i odżywienia | fot.: materiał partnera

Serum jest kosmetykiem kojarzonym z cerą dojrzałą, która potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Skoncentrowana siła składników odżywiających jest jednak potrzebna także młodej cerze, nawet tej, z jeszcze niewidocznymi pierwszymi objawami starzenia się skóry. Po co używać serum do twarzy w młodym wieku?

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Wiele kobiet zaczyna baczniej przyglądać się swojej skórze dopiero wtedy, gdy pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, tymczasem zanim dojdzie do ich pojawienia się, zachodzą w skórze procesy, które można opóźnić, stosując odpowiednią pielęgnację. Biologiczne starzenie się skóry rozpoczyna się około 25. roku życia. Włączenie właściwie działającego serum do pielęgnacji w tym czasie nie tylko korzystnie wpłynie na kondycję skóry, ale opóźni pojawienie się zmarszczek. Dzięki temu zachowasz młody wygląd skóry na dłużej.

Serum – sposób na opóźnienie starzenia się skóry

Młoda skóra do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i odżywienia. Naturalna zdolność organizmu do regeneracji i wytwarzania kolagenu z wiekiem maleje, a proces ten, jak wspomniano, rozpoczyna się już około 25. roku życia. Tymczasem to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za jędrność i sprężystość skóry. Serum do twarzy jako kosmetyk o działaniu silnie skoncentrowanym, dostarcza skórze składników, których ona potrzebuje, uzupełniając jej niedobory. Działa więc jednocześnie profilaktycznie i ochronnie na skórę. Jego działanie jest skuteczniejsze niż działanie kremów ze względu na skoncentrowaną recepturę pełną składników aktywnych. 

Jakiego serum potrzebuje młoda skóra?

Wybierając serum do młodej skóry twarzy, postaw na kosmetyki o nawilżającym i odżywiającym działaniu. Zwróć uwagę także na produkty złuszczające, z dodatkiem naturalnych kwasów, które usuwają martwy naskórek i regulują wydzielanie sebum. W młodym wieku wiele kobiet ma problem z przebarwieniami skóry, powstałymi w wyniku zmian trądzikowych, czy na skutek nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. W taki wypadku sięgnij po serum do twarzy z witaminą C, które rozjaśnia skórę, niweluje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry.

Wbrew stereotypowej opinii serum do twarzy jest kosmetykiem przeznaczonym nie tylko do cery dojrzałej. Młoda skóra także potrzebuje dobrej pielęgnacji, by w dojrzałym wieku wyglądać jak najlepiej, a pojawienie się zmarszczek maksymalnie opóźnić. Nie rezygnuj więc z serum w młodym wieku, ale wybierz kosmetyk idealnie dopasowany do potrzeb skóry o działaniu nawilżającym i odżywiającym.

Materiał partnera