Endermologia na wysmuklenie sylwetki

0
382
Masaż pośladków głowicą podciśnieniową,odchudzające i antycellulitowe działanie endermologii
Masaż pośladków głowicą podciśnieniową,odchudzające i antycellulitowe działanie endermologii | fot.: stock.adobe.com

Wielu osobom zależy na wysmukleniu swojej sylwetki. Nie ma się temu co dziwić, bo jędrna i szczupła figura sprawia, że czujemy się zdecydowanie pewniej. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi zabiegami pozwalającymi na wyszczuplenie ciała. Jednym z nich jest między innymi endermologia, która może zostać uznana nie tylko za skuteczną, ale i za przyjemną. 

Endermologia – co warto wiedzieć?

Endermologia bywa określana mianem masażu na cellulit. Inne nazwy endermologii to masaż podciśnieniowy bądź lipomasaż. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również zredukować widoczność pomarańczowej skórki. Zasada działania tego zabiegu polega na pobudzeniu skóry do intensywnej odnowy i regeneracji. Aby wykonać ten masaż, klient proszony jest o założenie specjalnego kostiumu. Następnie, do ciała przykładana jest specjalna głowica, która zasysa fałd skórny. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe staje się poprawienie wyglądu swojego ciała. Zabieg uznawany jest za bardzo przyjemny, dlatego nie musimy się go obawiać. Co ciekawe, efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj jednak zaleca się wykonywanie zabiegu w seriach. Wówczas szanse na satysfakcjonujące rezultaty są zdecydowanie największe. Nie sposób nie zauważyć, że oprócz endermologii warto zastosować także inne metody walki z brakiem pożądanej jędrności skóry. 

Jakim jeszcze zabiegom warto się poddać?

Oprócz endermologii, wyróżnia się także inne zabiegi medycyny estetycznej, które mogą okazać się bardzo przydatne. Godnym polecenia zabiegiem będzie bez wątpienia masaż próżniowy laserem. Jakiego rodzaju efektów można spodziewać się po takim zabiegu? Na pewno można liczyć na poprawę jędrności skóry oraz na to, że stanie się ona bardziej napięta. Dzięki zabiegowi można będzie także zauważalnie wyszczuplić sylwetkę. Masaż próżniowy pozwala także na redukcję uporczywego cellulitu. Można postawić także na masaż wykorzystujący falę akustyczną. Stymuluje on przede wszystkim metabolizm komórkowy w podskórnej tkance tłuszczowej. To właśnie dzięki temu jest on w stanie zlikwidować nawet mocno widoczny i zaawansowany cellulit. Wyszczuplenie sylwetki również jest możliwe dzięki poddaniu się temu zabiegowi. Warto pamiętać o tym, że do każdego zabiegu są jakieś przeciwwskazania. Każdorazowo trzeba je więc wykluczyć bądź potwierdzić. Niestety, nie da się nie zauważyć, że zabiegi medycyny estetycznej są dość kosztowne. Jeżeli zamierzamy wykonać je w seriach, koszt będzie jeszcze wyższy. Trzeba więc zdawać sobie sprawę z konieczności przygotowania odpowiednich funduszy.

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym endermologia, pozwalają na skuteczne usunięcie pomarańczowej skórki oraz na wyszczuplenie sylwetki. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki tego rodzaju zabiegom możliwe staje się również wygładzenie faktury skóry. Większość zabiegów jest najbardziej efektywna, jeżeli decydujemy się na wykonanie ich w seriach. Zawsze przed zabiegiem wskazana jest rozmowa z kosmetologiem bądź lekarzem medycyny estetycznej w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

AUN