Henna brwi i rzęs, czyli wyraziste oko na co dzień

0
758
henna brwi
W przypadku profesjonalnych produktów do brwi kolor może być widoczny nawet 6-8 tygodni, co w znaczący sposób ogranicza częstotliwość jego powtarzania | fot.: materiał partnera

Hennowanie zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Nic dziwnego – to dobry sposób na podkreślenie nie tylko koloru włosów, ale także oprawy oka, czyli brwi oraz rzęs. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością, jest stosunkowo niedrogi, a zatem prawie każdy może więc wypróbować go na własnej skórze (a raczej włosach). Dlaczego warto sięgnąć po niego chociaż raz? O tym poniżej.

Czym jest henna?

Klasyczna henna ma postać proszku, uzyskuje się ją z rośliny zwanej lawsonią. Na początku służyła głównie do malowania skóry, ponieważ henna wydziela barwnik, który silnie farbuje. Potem zaczęto używać jej do farbowania włosów. Dzięki mieszankom różnych ziół można w ten sposób uzyskać całą paletę barw – od rudego, przez pomarańczowy, aż do odcieni czerwoności, a nawet głębokiej czerni. Hennę wykorzystuje się także do zmiany bądź pogłębienia koloru brwi bądź rzęs. W zależności od firmy i receptury otrzymujemy wtedy szeroki wachlarz kolorów: brąz, grafit czy czerń. Można także uzyskać kolor rudy – jeśli mamy włosy w podobnym odcieniu, całość naszego wizerunku będzie bardziej spójna. Henna brwi jest być może nieco bardziej popularna, a jej efekt bardziej zauważalny niż w przypadku henny rzęs, ale warto zwrócić uwagę na obie propozycje.

Co daje henna?

Zabieg henny ma wiele plusów:

  • wzmacnia włosy,
  • pogrubia włosy,
  • nadaje wyjątkowy blask,
  • zapewnia trwały efekt,
  • pozwala uzyskać niepowtarzalny odcień,
  • jest szybki w wykonaniu,
  • jest niedrogi w porównaniu do innych profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej (tańszy niż np. makijaż permanentny).

W przypadku profesjonalnych produktów do brwi kolor może być widoczny nawet 6-8 tygodni, co w znaczący sposób ogranicza częstotliwość jego powtarzania. Henna brwi może być znakomitym rozwiązaniem w przypadku mało widocznych i jasnych włosków, które wymagają czasochłonnego uzupełnienia za pomocą klasycznych produktów do makijażu, takich jak cienie, kredki, tusze czy żele. Prawidłowo wykonany zabieg hennowania trwa zaledwie kilka minut, a jego rezultat utrzymuje się nieporównanie dłużej, co znacząco przyspiesza wykonanie codziennego makijażu, ponieważ brwi lub rzęsy wymagają tylko lekkiego podkreślenia (a w niektórych przypadkach nie będą potrzebowały go już wcale).

Jak zacząć?

Szeroki wybór bezpiecznych i profesjonalnych produktów znaleźć można m.in. na stronie sklep.wonderlashes.pl/henna-i-akcesoria. Produkty przeznaczone są dla profesjonalnych stylistek rzęs oraz brwi, co zapewnia wysoką jakość produktu. Sklep oferuje kilkanaście kolorów henny w poręcznych tubkach, dzięki czemu łatwo znajdzie się na nie miejsce w każdym salonie kosmetycznym. Uwaga: kolory można ze sobą mieszać, uzyskując idealnie dopasowany pod klientkę odcień. Sklep oferuje także płyn utleniający oraz aktywator w celu aktywowania henny, czyli procesu wydzielenia barwnika. Warto pamiętać także o kupnie precyzyjnego pędzelka, który pomoże w dokładnym i równomiernym nałożeniu produktu. Henna dostępna na stronie Wonder Lashes jest testowana pod kątem okulistycznym oraz dermatologicznym, co jest niezmiernie istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz komfortu klientek salonów. Żelowa forma preparatu ułatwia proces nakładania mieszanki koloryzującej. 

O czym warto pamiętać?

Na efekt końcowy hennowania wpływa wiele elementów. Są nimi: rodzaj i jakość użytego produktu, czas trzymania mieszanki, precyzja nałożenia preparatu, a także stan wyjściowy brwi lub rzęs. Z tego powodu warto korzystać z usług sprawdzonych miejsc, które pracują na dobrej jakości produktach, gwarantujących zachowanie najlepszych standardów higieny. Nie można bowiem zapomnieć, że oba zabiegi wykonuje się w okolicy oka, miejscu bardzo wrażliwym, łatwo ulegającym podrażnieniom. Z tego też powodu należy uważnie wybierać preparaty, których używa się do wykonania henny brwi i rzęs oraz korzystać z ofert sprawdzonych producentów.

Materiał partnera