Jak nawilżać suchą skórę w trakcie zimy?

1
1357
Pielęgnacja skóry zimą
Zimą warto zaopatrzyć się w dobrej jakości balsam do ust w sztyfcie. Przyda się on do ochrony ust, które w czasie zimy są szczególnie narażone na pękanie | fot.: Fotolia

Wiele z nas zastanawia się co zrobić, aby skóra w trakcie zimowych miesięcy była w jak najlepszej kondycji. Niestety, warunki atmosferyczne w tym okresie są mocno niesprzyjające i negatywnie wpływają na wygląd. Dlaczego tak się dzieje? Co robić, aby skóra była odpowiednio nawilżona?

Na co jest narażona skóra w trakcie zimy?

Nie bez przyczyny skóra w trakcie zimy ma duże problemy. Jest to spowodowane m.in.: warunkami atmosferycznymi. Trzeba podkreślić, że mróz i wiatr sprawiają, że staje się ona zdecydowanie bardziej słucha. Ponadto na ten stan wpływa mała wilgotność powietrza. Często przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, co przyczynia się do łuszczenia oraz pękania skóry. Nagłe zmiany temperatury (kiedy np.: wychodzimy z pracy na dwór) także mają wpływ na pogarszający się wygląd.

Co zrobić, aby skóra odzyskała blask?

Warto skorzystać z odpowiednich kosmetyków. Polecany jest m.in.: olej arganowy. Wszystko dlatego, że ten artykuł charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami nawilżającymi. Ponadto zapobiega łuszczeniu się skóry, które w czasie zimowych miesięcy jest szczególnie częste. Można także zdecydować się również na olejek kokosowy. Tutaj także mamy do czynienia z produktem, który gwarantuje odpowiednie nawilżenie skóry w czasie zimowych miesięcy. Ponadto tego typu artykuły opóźniają procesy starzenia. Dzięki regularnemu stosowaniu tego produktu skóra jest zdecydowanie bardziej odżywiona. W tym aspekcie świetnie sprawdzają się również balsamy. One także odpowiednio nawilżają skórę. Ponadto ujędrniają ją i sprawiają, że wygląda młodziej. Niektóre produkty z tej kategorii zawierają olejek jojoba, który działa regenerująco na skórę podrażnioną niekorzystnymi czynnikami (wynikającymi z zimowych miesięcy). Odpowiednim wyborem jest także krem półtłusty lub tłusty. Są to produkty, które gwarantują uzyskanie odpowiedniej warstwy lipidowej. Pozwoli to zabezpieczyć skórę przed utratą wody, co jest bardzo ważne w aspekcie odpowiedniego nawilżania. Zimą warto zaopatrzyć się w dobrej jakości balsam do ust w sztyfcie. Przyda się on do ochrony ust, które w czasie zimy są szczególnie narażone na pękanie.

Zadbaj o prawidłowy ubiór i dietę

Przede wszystkim należy odpowiednio chronić elementy ciała, które są wystawione na działanie niskich temperatur. W związku z tym trzeba korzystać z szalika, czapki oraz rękawiczek. Należy starać się, aby w mieszkaniach utrzymywać właściwą wilgotność, co pomaga zachować skórze odpowiednią jędrność oraz elastyczność. Co ciekawe, istotne jest też właściwe odżywianie. Warto postawić na produkty bogate w zdrowe tłuszcze oraz witaminę A, C oraz E.

Utrzymanie odpowiedniej kondycji naszej skóry w czasie zimowych miesięcy nie jest łatwe. Wszystko dlatego, że jest ona narażona przede wszystkim niekorzystne warunki atmosferyczne. Na szczęście stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych, dbanie o własne ciało oraz odpowiedni jadłospis pozwalają utrzymać skórę we właściwej formie.


KRR