Najnowocześniejsza metoda przeszczepu włosów dostępna w Polsce

0
932
kobieta przeczesująca palcami włosy na tyle głowy
Robot Artas iX powstał w Stanach Zjednoczonych pod okiem najlepszych specjalistów z dziedziny medycyny i inżynierii medycznej | fot.: stock.adobe.com

Problem wypadania włosów dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Czasem jest to problem przemijający, ale zdarzają się sytuacje, gdy dochodzi do nieodwracalnej utraty włosów. Należą do nich łysienie androgeniczne (zarówno u kobiet jak i mężczyzn), łysienie plackowate czy też utrata włosów na skutek urazów czy oparzeń. Rozwiązaniem takich problemów jest przeszczep włosów przy użyciu nowoczesnej metody Artas iX.

Czym jest przeszczep włosów za pomocą Artas iX?

Przeszczep włosów przy użyciu tej metody, polega na pobraniu zespołów mieszków włosowych z miejsca dawczego, którym jest potylica i przeszczepieniu ich na skórę, na której brakuje włosów. Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest przez nowoczesnego robota medycznego Artas iX, w asyście lekarza i profesjonalenego personelu medycznego.

Jak działa robot Artas iX?

Robot Artas iX powstał w Stanach Zjednoczonych pod okiem najlepszych specjalistów z dziedziny medycyny i inżynierii medycznej. Jego działanie polega na wykorzystaniu algorytmu opartego na sztucznej inteligencji. Dzięki temu robot w ekspresowym tempie dokładnie analizuje miejsce dawcze i wybiera tylko najlepsze zespoły mieszków włosowych. Praca robota jest niezwykle precyzyjna i dokładna, dzięki czemu nie niszczy on istniejących włosów. Dane dotyczące parametrów mieszków włosowych są aktualizowane aż 60 razy na sekundę, a co za tym idzie, wszystkie pobrane grafty są tej samej jakości.

Dlaczego miejscem dawczym jest potylica?

Mieszki włosowe w tym miejscu nie są poddawane procesowi miniaturyzacji. Włosy rosnące na potylicy są odporne na działanie dihydrotestosteronu, są mocniejsze i zawierają więcej pigmentu. Ponadto włosy znajdujące się w tym miejscu układają się w jednostkach składających się z 2-3 mieszków włosowych, dzięki czemu można przeszczepiać całe zespoły mieszków włosowych.

Co wyróżnia metodę z użyciem robota Artas iX?

  • Wyeliminowanie błędu spowodowanego czynnikiem ludzkim.

Wykonanie przeszczepu włosów wymaga koncentracji uwagi i wykonywania wielu powtarzalnych i precyzyjnych ruchów. Dzięki wykorzystaniu robota, jakość i efekt zabiegu nie są uzależnione od indywidualnych cech i umiejętności manualnych człowieka.

  • Precyzja.

Wykorzystanie algorytmu opartego na sztucznej inteligencji pozwala na wyselekcjonowanie najlepszych mieszków włosowych i ich precyzyjną implantację.

  • Odczuwanie bólu zredukowane do minimum.

Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem. Ponadto głębokość i kąt wkłucia podczas pracy robota są precyjnie mierzone.

  • Ochrona istniejących włosów.

Robot Artas iX nie powoduje uszkodzenia istniejących włosów w miejscu dawczym podczas pobierania graftów do przeszczepu.

  • Naturalny efekt i krótki okres rekonwalescencji.

Robot Artas iX może pobrać nawet 1000 mieszków włosowych w ciągu godziny i wykonać 2000 miejsc do wszczepień. Jego ruchy są dokładne i powtarzalne, pobierane są wszystkie struktury włosa, dzięki czemu zabieg nie pozostawia widocznych blizn i śladów i daje bardzo naturalny efekt. Okres rekonwalescencji po zabiegu to średnio 14 dni.

Wykorzystanie do zabiegu robota medycznego sprawia, że przeszczep włosów za pomocą Artas iX (artasclinic.com/przeszczep-wlosow-artas-ix/) jest najnowocześniejszą metodą dostępną na rynku. Połączenie nowinek technologicznych z doświadczeniem lekarzy i personelu skutkuje bezpiecznym zabiegiem i pozwala cieszyć się ładną, naturalnie wyglądającą fryzurą.


Materiał partnera zewnętrznego