Naturalnie piękna i nawilżona skóra. Poznaj sposoby!

0
2351
Kobieta z idealnie nawilżoną cerą
Cera, która jest nawodniona, staje się jędrna i elastyczna. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Piękna skóra wprost promienieje. Aby tak się stało, kluczowe jest jej nawilżanie. Cera, która jest nawodniona, staje się jędrna i elastyczna. Poznaj sposoby na dobre samopoczucie skóry!

Odpowiednia pielęgnacja zaczyna się od nawilżania. Ten zabieg to konieczność, niezależnie od typu skóry. Nawilżenie skóry jest nieodzowne dla posiadaczek suchej i normalnej cery, a także tej wrażliwej i problematycznej. Należy o nie dbać także wtedy, gdy masz skórę tłustą i cierpisz na nadprodukcję sebum. Zobacz nasze rady, dzięki którym twoja twarz będzie pełna naturalnego blasku.

Pij wodę!

Choć to trywialne, prawdziwe nawilżanie zaczyna się od środka. Dla dobra skóry, wypijaj nawet do trzech litrów wody dziennie. Chcesz być eko? Zaopatrz się w filtr do wody i nalewaj płyn do butelki wielorazowego użytku. Możesz znaleźć też takie, które same go filtrują. Zastosuj kurację np. przez miesiąc i zobacz różnicę – jesteśmy pewne, że skóra będzie bardziej napięta. Dlaczego więc nie wdrożyć jej jako nawyku?

Nawilżanie podczas demakijażu

Aby zadbać o odżywienie i nawilżenie skóry, możesz zacząć od prostych zmian w codziennym demakijażu. Jeśli do tej pory usuwałaś pozostałości make-upu przy pomocy płynu micelarnego, warto spróbować koreańskiego rytuału. Polega on na dwuetapowym oczyszczaniu skóry. Najpierw stosuje się olejek do twarzy. Wykonując koliste ruchy rozpuszcza się resztki makijażu, a następnie całość zmywa się żelem na bazie wody. Regularne używanie olejku mimowolnie nawilża skórę i usuwa suche skórki na twarzy.

Pielęgnacja na co dzień i od święta

Warto też wprowadzić kilka zmian w rutynie pielęgnacyjnej. Zacznij używać esencji lub serum ze składnikami nawilżającymi. Postaw też na dobry krem. Zobacz, czy ma skoncentrowane składniki nawilżające, odpowiedni SPF, chroniący skórę przed UV i lekką, nieobciążającą formułę. Zarówno krem, jak i esencję czy serum wklepuj w twarz i szyję.

Jeden lub dwa razy w tygodniu zafunduj skórze SPA. Sięgnij po maseczki, np. w płachcie. Są wręcz nasączone nawilżającymi ekstraktami (np. z aloesu czy śluzu ślimaka). Możesz także kupić płachty w kształcie maseczki i aplikować na nie tonik zmieszany z esencją. Nie zapominaj o dobroczynnych kąpielach parowych. Do miski dodaj kilka kropel olejku, pachnące zioła i trzymaj głowę w parze około 15-20 minut.


Materiał partnera zewnętrznego