Naturalnie piękna twarz – wybierz idealny podkład do twarzy

0
822
Podkład do twarzy
Współczesne podkłady do twarzy to zaawansowane kosmetyki o wielu funkcjonalnościach | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Perfekcyjny makijaż wymaga odpowiednich kosmetyków oraz ich aplikacji. Bazą zwykle będzie dobrze dobrany podkład do twarzy, który znajdziesz na stronie https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Podklady-276.html. To od tego wyboru zależy, czy skóra wygląda zdrowo i naturalnie, a całość makijażu idealnie komponuje się z twoim wyglądem.

Jakie są rodzaje podkładów do twarzy?

Współczesne podkłady do twarzy to zaawansowane kosmetyki o wielu funkcjonalnościach. Obok tej podstawowej, czyli maskowania niedoskonałości oraz podkreślania kolorytu skóry twarzy, a także szyi i dekoltu, mogą również zapewniać wiele innych dobrych właściwości. Są to na przykład pielęgnacja, odżywianie, matowienie, wygładzanie czy napinanie skóry, Niektóre kosmetyki określane są nawet mianem inteligentnych, gdyż działają w tych strefach, w których jest to konieczne.

Podkład do twarzy może mieć jeden z dwóch gam odcieni – ciepłe, z żółtym pigmentem, lub chłodne, z różowym. Ich konsystencja też zasadniczo może być dwojaka, oparta o wodę – fluidy, lub też tłuszcze, wtedy przybierają formę podkładów kompaktowych, w postaci stałej. Podkłady mogą mieć także zróżnicowane właściwości oraz być przeznaczone do określonego typu skóry, na przykład przetłuszczającej się, suchej czy naczynkowej. Sprawdź dobry sklep internetowy z kosmetykami, by poznać dostępne na rynku podkłady do twarzy.

Dobierz odcień podkładu dopasowany do karnacji

Dowiedz się, jak odpowiednio dobrać podkład do twarzy według wielu specjalistów. Oto trzy kroki warte rozważenia:

  1. Określenie tonacji, odcienia własnej skóry – jasny czy ciepły. Łatwiej to wykonać przykładając w naturalnym, dziennym świetle białą kartkę do twarzy.
  2. Dopasowanie i wybór odcienia kosmetyku. Należy pamiętać, by koloru nie sprawdzać na ręce czy innej niż twarz części ciała. Przyjęło się, że kolorystykę testuje się na żuchwie, a wybiera ten odcień, który najmniej się odróżnia od twarzy. Warto nałożyć 3 paski kosmetyków o różnych odcieniach obok sienie, by wybór był bliski ideału.
  3. Wybór dodatkowych funkcjonalności – możesz kupić produkt wielofunkcyjny, dzięki któremu nawilżysz skórę, zabezpieczysz  przed czynnikami atmosferycznymi, oczyścisz czy zmatowisz.

Pamiętaj, że latem najczęściej musisz używać nieco ciemniejszych podkładów, gdyż skóra twarzy zwykle się opala. Warto, by taki podkład posiadał chociaż podstawowy filtr UV, by uniknąć zagrożenia uszkodzenia tkanek skóry właściwej szkodliwym promieniowaniem. Zwykle również przydaje się funkcja matowienia powierzchni skóry oraz jej skutecznego odżywienia.

Zbyt ciemny podkład lub nieodpowiednia tonacja może stworzyć wrażenie maski na twarzy. Spotęguje go dodatkowo mocny makijaż. Podkłady za jasne sprawiają również na twarzy wrażenie maski albo poświaty, ducha. Nie warto również oszczędzać i korzystać z kosmetyków, póki się nie skończą, przekraczając ich termin przydatności do użycia po otwarciu. Przeterminowany podkład może się rozwarstwić, ale przede wszystkim wywołać uczulenie i nie mieć już w pełni wszystkich właściwości.

Jak właściwie stosować kolorowe kosmetyki do twarzy?

O kolejności nakładania kosmetyków tworzących makijaż decyduje często dobrze przemyślany projekt prac. Ich początek to dokładne oczyszczenie cery. Podkład do twarzy powinien być bazą nałożoną na wcześniej wklepany krem, najczęściej nawilżający lub ściągający. Malowanie oczu, okolic ust, a także modelowanie kształtu twarzy może następować po sobie. Abyś zrobiła to dobrze, powinnaś dysponować dobrym, jasnym lustrem oraz zestawem przyborów kosmetycznych, gąbek, pędzli.

Pamiętaj zawsze o konieczności demakijażu po dniu czy wieczorze w makijażu. Oczyszczenie oraz następujące po nim odżywienie pomoże twojej skórze zachować blask, elastyczność i gładkość. Nawet jeżeli twój podkład ma szerokie spektrum działania, skóra twarzy powinna mieć możliwość odpoczynku od niego przez jakiś czas.


Materiał partnera zewnętrznego