Planujesz zakup orbitreka? Sprawdź, na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę!

0
637
kobieta trenująca na orbitreku
Korzystanie z tego sprzętu umożliwia połączenie kilku czynności, jak chociażby jazda na rowerze, bieganie, wiosłowanie- wszystko to zamknięte jest w tym jednym urządzeniu | fot.: stock.adobe.com

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna ma ogromna znaczenie. Wiele osób wybiera wygodne rozwiązania, które polegają na przesiadywaniu przed ekranem komputera bądź telewizora. Okazuje się, że niezwykle istotne jest regularne uprawianie sportu. Ciekawą formą aktywności może okazać się orbitrek. Jakich efektów możemy spodziewać się regularnie ćwicząc na orbitreku? Jak długo powinniśmy ćwiczyć, aby schudnąć? Na co zwrócić uwagę wybierając orbitrek? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ćwiczenia na oribtreku- co dają?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem orbitreka, z pewnością jesteś ciekawy/a, co daje regularne ćwiczenie na tym urządzeniu. Korzystanie z tego sprzętu umożliwia połączenie kilku czynności, jak chociażby jazda na rowerze, bieganie, wiosłowanie- wszystko to zamknięte jest w tym jednym urządzeniu. W konsekwencji możemy liczyć na wiele efektów o których warto wspomnieć. Przed wszystkim spala się nasza tkanka tłuszczowa. Mówi się, że wykorzystując tego typu produkty możemy pozytywnie się zaskoczyć. W zależności od tego, na jaką intensywność treningu się zdecydujemy, możemy spalić w ciągu godziny nawet 800 kalorii! Dodatkowo poprawia się nasza kondycja, a także wzmacnia układ krążenia. Wzmacniamy mięśnie nóg, a nasza sylwetka wygląda atrakcyjniej. Jako ciekawostkę warto wspomnieć o tym, że zyskujemy dobre samopoczucie, ze względu na wytwarzanie się hormonów szczęścia. 

Jak długo ćwiczyć na orbitreku?

Ile więc powinniśmy ćwiczyć na orbitreku, aby osiągnąć szybkie efekty? Jeśli zależy nam na odchudzaniu, warto ćwiczyć minimum pół godziny. Dzięki temu spalmy około 400 kcal, co z pewnością jest wynikiem satysfakcjonującym. Jeśli decydujemy się na intensywny trening, warto zastanowić się nad interwałami. Całą czynność powinniśmy  podzielić na fazę odpoczynkową i wysiłkową, dzięki czemu ćwiczenia będą jeszcze skuteczniejsze. Na początku naszej przygody z treningami zaleca się wykonanie około 10 interwałów. Po dwóch tygodniach zwiększmy czas wysiłku, natomiast skróćmy fazę wypoczynku.

Na co zwrócić uwagę wybierając orbitrek? 

Wybierając nowy orbitrek warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim ważny jest rozmiar koła. Jeśli zdecydujemy się na większe gabaryty, wówczas trening będzie bardziej zróżnicowany. Możliwe jest bowiem szerokie dostosowanie obciążeń do własnych predyspozycji. Istotny jest materiał- orbitrek powinien zostać wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, a także z elementów metalowych. Zwróćmy uwagę na maksymalną nośność- na rynku bez większych problemów znajdziemy modele do 150 kg. Kolejną godną uwagi kwestią są programy, a także dodatkowe funkcje. To właśnie one decydują o tym, jakie możliwości ma urządzenie. Dodatkowe wyposażenie także ma znaczenie. Najnowsze egzemplarze posiadają specjalne uchwyty na telefon, gniazdo USB czy nawet łączność Bluetooth.

MJA