Tabletki antykonepcyjne online: czy można je przedłużyć przez internet?

0
645
przychodnia online
Korzystając z konsultacji medycznej online w kierunku przedłużenia recepty na tabletki antykoncepcyjne masz pewność, że zostanie ona wydana w przeciągu kilku godzin | fot.: stock.adobe.com

Kończy się Twoje opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, a Ty nie masz czasu albo możliwości udać się do lekarza ginekologa? Sprawdź jak szybko i bez wychodzenia z domu przedłużyć receptę na swoje tabletki antykoncepcyjne.

Przychodnia online: szybko przedłużysz w niej swoją antykoncepcję

Wizyta w przychodni internetowej to idealne rozwiązanie dla kobiet, które z pewnych powodów nie mogą (lub nie mają czasu) udać się do swojego lekarza ginekologa żeby przedłużyć rceptę na przyjmowane tabletki antykoncepcyjne. Brak czasu, brak wystarczających środków na drogą, prywatną wizytę, choroba, wyjazd albo brak wolnych terminów w poradni – różne powody uniemożliwiają kobietom wizyty stacjonarne u ginekologa. Świetną alternatywą jest konsultacja w przychodni online. W dobie internetu i rozwoju telemedycyny, dostęp do lekarza specjalisty nie powinien być utrudniony. Dlatego warto skorzystać z internetowej formy konsultacji i oszczędzić czas oraz pieniądze. Podczas wizyty lekarz ginekolog przeprowadza wywiad i przepisuje stosowany przez pacjentkę preparat. Pamiętajmy, że ostateczna decyzja o wypisaniu recepty leży po stronie specjalisty.

Dostęp do tabletek antykoncepcyjnych, które stosujesz, jest teraz na wyciągnięcie ręki. Receptę elektroniczną (czyli e-receptę) możesz zrealizować od razu, w wybranej przez siebie aptece. Otrzymujesz specjalny kod PIN, za pomocą którego masz możliwość wykupienia swojego preparatu. Dzięki internetowej konsultacji nie musisz przerywać terapii, a Twoja ochrona antykoncepcyjna nie zostanie przerwana. Możesz czuć się pewnie i bezpiecznie. Wizyty online to idealne rozwiązanie dla kobiet z małych i wielkich miast, tych zabieganych, roztargnionych i aktywnych.

Pogotowie antykoncepcyjne – co zyskujesz

Korzystając z konsultacji medycznej online w kierunku przedłużenia recepty na tabletki antykoncepcyjne masz pewność, że zostanie ona wydana w przeciągu kilku godzin, a w przypadku przychodni online Dimedic – nawet w kilka minut. Dzięki temu masz pewność, że nie dojdzie do zaburzenia działania antykoncepcyjnego, a ciągłość terapii nie będzie zachwiana. Konsultację medyczną – dzięki zastosowaniu formularzy – możesz przejść o dowolnej porze.   Dzięki odpowiednio sformułowanym pytaniom  lekarz analizujący kwestionariusz ma pełen obraz stanu Twojego zdrowia i może podjąć decyzję o tym, czy Twój stan zdrowia pozwala na kontynuację tej metody antykoncepcji. Jeśli wszystko jest w porządku, lekarz może podjąć decyzję o wystawieniu e-recepty, której kod otrzymasz mailem i znajdziesz w swoim panelu pacjenta.

Jak widzisz uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne jest proste i szybkie, a do tego opłata jaką uiszczasz jest zdecydowanie niższa niż w przypadku prywatnych, tradycyjnych wizyt lekarskich. Od dziś nie będziesz miała problemu z kontynuacją stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Antykoncepcja awaryjna

Pęknięta prezerwatywa, niezabezpieczony seks lub stosunek w czasie, w którym zapomniałaś wziąć tabletki antykoncepcyjnej może oznaczać, że możesz potrzebować antykoncepcji awaryjnej. Jeśli nie planujesz ciąży, rozwiązaniem może być tak zwana „tabletka dzień po”, czyli antykoncepcja awaryjna.  Dzięki szybkiej konsultacji online z e-receptą możesz powinnaś przyjąć ją możliwie jak najszybciej po stosunku.

Przychodnia internetowa to godne rozważenia miejsce, w którym uzyskasz receptę zarówno na tabletkę dzień po, jak i tabletki antykoncepcyjne. Dodatkowo cały proces odbywa się w komfortowych warunkach, bez zbędnych pytań i komentarzy o niemedycznym charakterze, z zachowaniem pełnej intymności i poszanowaniem Twojej osoby.

OLI